מבוא

מכון עליה קורא למנקר העתידי להצטרף להכשרה ובנוסף להשתלב במקצוע הלכה נדיר ולהתפרנס בכבוד. ההכשרה של מנקר מתקיימת בכל הארץ בפריסה ארצית, בין היתר בערים ירושלים ובני ברק.

מטרות הקורס

ניקור היא מלאכה מיוחדת במינה ונדרשת מיומנות רבה כדי לבצע אותה.
 
מה זה ניקור?
ניקור הוא הליך הסרת החלב וגיד הנשה,  והוא קיים רק בבהמה. הוצאת החלב היא תהליך מורכב וצורת הביצוע של התהליך היא על ידי דקירות וחיתוך הסכין, כלומר – קליפה, גירור, וניקור.
 
בדרך כלל בשר אחורי נמכר לאינם יהודים מאחר והניקור הוא דבר מורכב וישנה עדיפות שלא לבצע אותו, במידה והגורם המבצע אינו בקיא על בוריה של תורת הניקור. אחרי השחיטה והבדיקה מתבצע הניקור כשלאחריו עורכים את הליך המליחה והצלייה. הניקור מתבצע בשלושה מישורים - כלי דם, חלב וגיד הנשה {עצב הרשת}. יש לציין שגם בחלק הקדמי יש חלב שחובה לנקרו.
 
 
ישנו חוסר אדיר במנקרים טובים ומומחים. 
למעשה, 60% מהפרה הוא החלק האחורי, אשר נחשב ל"שופרא דשופרא" של הפרה. היום בארץ יש את "המרבק", בו מבצעים ניקור עם הכשר הרבנות. ישנם כללים רבים שיילמדו במהלך ההכשרה לאור מצוקת הידע בנושא. מכון עליה הינו היחידי שנותן מענה לציבור בנושא, וחושף את סודות הניקור. בתוך מספר חודשים ביכולתך להפוך למנקר מוסמך מתוך שליחות של האכלת ציבור בני תורה בכשרות ובבשר המהודר והמנוקר כהלכתו לפי המסורה מדוד דור.
 

 

נושאי הלימוד

- הכרת החלקים: פתיחה ומבוא כללי לניקור
- השחזת סכינים והעמדתם לניקור ולפירוק
- סדר הפירוק לפרטיו, גם של חלקי פנים הכולל: כבד, טחול, אשכים, כליות, זנב, לשון, מוח, ראשי הצלעות, כרס ומעיים
 
 

ציוד הניתן במהלך הקורס

ערכת מנקר מפוארת הכוללת סכינים, אבנים, גרזן והספרים הנדרשים לקורס מתנה לכל תלמיד

תעודות

תעודה מוסמכת מטעם מכון עליה

לצפיה בתמונות מהקורס