מבוא

חובה למול כל תינוק יהודי בן שמונה ימים. תפקיד המוהל הוא לוודא את בריאות וכשירות התינוק לברית, להכינו פיזית ולערוך את הברית. תהליך ברית המילה כולל מספר שלבים: חיתוך להסרת הערלה, הוצאת עור דק עם הציפורן הנקרא פריעה וקיום מצוות מציצת הדם ולאחר מכן חבישה ואמצעי ריפוי אחרים.
על המוהל לעדכן את הורי התינוק על תהליך הברית וההכנות עליה, לערוך את טקס הברית והברית עצמה וגם לבצע ביקורת על החלמתו של התינוק בימים שאחרי הברית.
 

מטרות הקורס

מוהלים מתפרסמים מפה לאוזן בדרך כלל כאשר מוהלים טובים קונים לעצמם שם טוב באזור מגוריהם, וכך יוצרים לעצמם מאגר לקוחות. על פי ההלכה היהודית וכן על פי החוק במדינת ישראל, אין כל חובה למוהל להיות בעל רישיון כלשהו בכדי לשמש כמוהל. כל אדם רשאי לבצע ברית מילה. רוב המוהלים בימינו לא עברו כל הכשרת מקצועית הלכתית / רפואית / כירוגית, אלא רבים מהם שימשו מוהלים ותיקים וכך למדו את המקצוע. 
מכון עליה הינו המכון היחיד בארץ ובעולם המאפשר הכשרה מקצועית מקיפה ויסודית, הכוללת לימוד כל הנושא ההלכתי בהיבטו המעשי, הכשרה רפואית ייעודית למוהל ותרגול מעשי של כל פעולות המילה על בובות שיוצרו בחו"ל במיוחד ושפותחו לצורך העניין, מה שמאפשר ביצוע ממשי של ברית, בלי הסיכונים הכרוכים בכך. כמו כן, בסיום הקורס ניתנת אפשרות לבוגרים לבצע בריתות מעשיות בפועל עפ"י בחירתם. מי שמעוניין לקבל תעודת הסמכה מטעם הרבנות הראשית לאחר ההכשרה של מכון עליה צריך לבצע מילות בפועל לאחר הקורס הקורס. 
 
 

תכנית הלימוד

- הכרת כלי המילה ושימושיהם, ההכנה לברית, חיתוך פריעה ומציצה, חבישה ועצירת הדם, הורדת החבישה. בריתות משונות והטיפול בהם.
- מבחני תרגול עיוניים ומעשיים באמצעות בובות מודלים דמויי מקור ואביזרי עזר ע"י המכון.
- מבחן עיוני מסכם למתן תעודת הסמכה ע"י המכון.
 

לצפייה בתכנית הלימודים לקורס מילה

תעודות 

- תעודה ממכון עליה
- רשיון מוהל מאיגוד המוהלים הארצי
 

לצפיה בתמונות מהקורס